Çubarov: İşgalcilerin suratına atılacak para arasında senin de paran olsun!

14 Ağustos 2019, 13:05

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, herkesi Moskova’da protesto eylemi düzenledikleri için para cezalarına çarptırılan Kırım Tatar aktivistlere destek olmak için “Birlik Cezalardan Önemli” kampanyasına katılmaya davet etti.

Facebook üzerinden açıklama yapan Çubarov, “Topladığımız paralar Moskova, Kızıl Meydan’da 10 Ağustos 2019 tarihinde eylem düzenleyen Kırım Tatarlarının para cezalarını karşılamak için harcanacak. Rus işgalcilerin suratına onlarca kilogram demir para atılacak. Bu paralar arasında senin de paran olsun.” diye yazdı.

Yardım paraları Kırım Tatar gazeteci Şevket Namatullayav’in PrivatBank: 5168745013588873 hesabına gönderilebilir.

Bilindiği gibi Kırım Tatar aktivistler Moskova’daki Taganskiy Bölge Mahkemesi tarafından para cezalarına çarptırılan Kırım Tatarlarına destek vermek için işgal edilen Kırım’da  “Birlik Cezalardan Önemli” kampanyası başlatılmıştı. Rus mahkemesi 18 Kırım Tatar aktivisti Rusya Yüksek Mahkemesi önünde 11 Temmuz 2019’da iki dakikalık eylem düzenledikleri için her birini 20 bin ruble (1770TL) para cezasına çarptırmıştı.

Rusya Yüksek Mahkemesi önünde 11 Temmuz 2019 ’da 46 Kırım Tatar aktivist gözaltına alınmıştı. Aktivistler hakkında miting veya gösteri organize etme prosedürünü ihlal etmeleri yönünde tutanak tutulduktan sonra serbest bırakılmışlardı.

Birlik Cezalardan Önemli
destek kampanyası
REFAT ÇUBAROV
Bunlara da bakın: