Çubarov'dan Türkiye'ye taziye ve geçmiş olsun mesajı

01 Kasım 2020, 14:00

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov Türkiye’nin Ege bölgesinde 30 Ekim’de meydana gelen deprem dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çubarov paylaşımında taziyede bulunurken mağdur olan insanlarla ilgili her haberi acı içinde aldıklarını belirtti.

İzmir 30 Ekim’de öğle saatlerinde çok şiddetli ve uzun süren bir depremle sarsıldı. Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan deprem, saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 şiddetinde meydana geldi. Depremde şu ana kadar 49 can kaybı yaşandığı açıklandı.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov dün Facebook hesabıüzerinden yayımladığı bir mesajla İzmir’de yaşanan depremle ilgili üzüntüsünü ifade etti.

Paylaşımında enkaz bölgesinde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildiren Çubarov şu ifadeleri kaydetti:

“Türkiye Hükumeti, mağdurlara yardım sağlamak için benzeri görülmemiş önlemler almıştır. Depremde evini kaybeden herkese yeni konut bağışlanacağı açıklandı. Kırım Tatar Milli Meclisi adına ve şahsen ben, telafisi mümkün olmayan bu trajik kaybın kurbanlarının ailelerine en derin taziyelerimi sunarım. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Çabuk iyileş, Türkiye en kısa zamanda iyileş.”

İzmir 30 Ekim 2020 tarihinde öğle saatlerinde çok şiddetli ve uzun süren bir depremle sarsıldı. Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan deprem, saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 şiddetinde meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) meydana gelen deprem nedeniyle yaşanan can kaybı sayılarını açıkladı. İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde can kaybı 49’a yükseldi.

Çubarov
deprem
izmir depremi
REFAT ÇUBAROV
Bunlara da bakın: