"Büyük bir felaketi önlemek için Kerç köprüsünün acilen kapatılması gerekiyor"

29 Mart 2020, 14:33

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, işgal edilen Kırım’da koronavirüsün (COVİD-19) yayılmasını önlemek ve büyük bir facianın önüne geçebilmek için Kerç köprüsünün acilen kapatılması gerektiğini söyledi.

KTMM ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Çubarov, Rusya’nın büyük şehirlerinde, özellikle Moskova’da koronavirüsün yayılması ile ilgili durumun daha da kötüleşeceğine dikkat çekti.

“KERÇ KÖPRÜSÜ ACİLEN KAPATILMALI!”

Sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Çubarov, “Koronavirüs durumu hızla kötüleştiği için Moskova da dahil olmak üzere büyük Rus şehirlerinin çoğu sakini Moskova dışında geçici bir sığınak arayacak. İşgal altındaki Kırım’a da gitmeye çalışacaklar. Yerel yetkililer acilen yasa dışı inşa edilen Kırım köprüsünden ulaşım yolunun kapatılması hakkında karar vermelidir.” diye yazdı.

KTMM Başkanı, uluslararası insancıl hukuka göre, işgalci devletin nüfusa gıda ve sıhhi malzeme sağlamanın yanı sıra işgal altındaki bölgedeki hastane tesisleri ve sağlık hizmetlerinin faaliyetlerini sağlaması ve desteklemesi gerektiğini de hatırlattı.

Кримський міст терміново слід закрити для переміщення людей і транспорту, щоб випередити велику біду для жителів…

Опубліковано Рефатом Чубаровим Субота, 28 березня 2020 р.
COVİD-19
Kırım
KORONAVİRÜS
REFAT ÇUBAROV
Bunlara da bakın: