Çinliler karantinaya aldırış etmeden turistik yerlere akın etti!

07 Nisan 2020, 01:05

Çin’de karantina ve seyahat yasaklarının hafifletilmesiyle birlikte binlerce kişi, salgının geldiği boyutlara aldırış etmeksizin turistik yerlere akın etti.

Çin hükumetinin denetimindeki Global Times’ta yer verilen habere göre, 4 Nisan 2020 günü Anhui eyaletindeki Huangşan milli park alanı, yüzü maskeli büyük bir kalabalığın izdihamına uğradı.

PARKIN 20 BİN KİŞİLİK KAPASİTESİ SABAH 8’DEN ÖNCE DOLDU

Parkın sabah 07.48’de günlük 20 bin kişilik ziyaretçi kapasitesi doldu. Kalabalık fotoğraflarının sosyal medyada yayımlanmasından sonra Çin Komünist Partisi uyarı yayımladı.

Şanghay’da ise Bund rıhtımı çok büyük kalabalıkları ağırladı. Başkent Pekin’de de benzer manzaralar yaşandı. Kent sakinleri parklara ve açık alanlara akın etti.

“ÇİN YENİ BİR AŞAMAYA GİRDİ”

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin baş epidemi uzmanı Zeng Guang, perşembe günü, salgının bitmediğini belirterek “Küresel salgın büyürken Çin henüz sona yaklaşmadı, yeni bir aşamaya girdi” demişti.

BULAŞMA ZİNCİRİ HENÜZ KIRILMADI!

Yuen, “Hong Kong’da ikinci dalganın ardından, Çin anakarasından gelebilecek bir üçüncü dalga görebiliriz. Salgın toplumumuz için hâlâ ciddi bir tehdit oluşturuyor. Bu aşamada iyimser bir tablo yok. Ana kaygım, orta şiddette belirtiler gösterenlere henüz testler yapılmadığı için hastalığın bulaşma zincirini kıramamış olmamız.” dedi.

Hong Kong şehrinde ise, Mart sonunda İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinden dönen Hong Konglulardan kaynaklanan yeni bir salgın dalgasının başladığı açıklanmıştı. Hong Kong’da son iki hafta içinde vaka sayısı 317’den 900’e çıktı.


Çin
HONG KONG
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: