Çin'den tahliye edilen Ukrayna vatandaşlarını taşıyan uçak Kıyiv'e indi

20 Şubat 2020, 13:21

Çin’in Vuhan kentinden tahliye edilen 72 kişiyi taşıyan uçak Kıyiv’in (Kyiv) Borıspil Havalimanına indi.

Ukrayna İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Çin’den gelen uçağın Borıspil Havalimanında yakıt ikmali yapacağı ve daha sonra Harkiv Uluslararası Havalimanına uçacağı ifade edildi.

Uçakta Çin’den tahliye edilen 45 Ukrayna vatandaşı ve 27 yabancı ülke vatandaşı, onlara eşlik eden sağlık personeli ve mürettebat bulunuyor. 

Açıklamada Çin’de, Kazakistan’da yapılan transit iniş sırasında ve Ukrayna Sağlık Bakanlığı doktorları tarafından yapılan birçok kontrol sonucunda uçakta bulunan kişilerin hastalık belirtileri taşımadığı ve sağlıklı olduklarının tespit edildiği ifade edildi.

YENİ TİP KORONAVİRÜS YAYILMAYA DEVAM EDİYOR

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında toplam 2 bin 128 kişi yaşamını yitirdi. Çin ana karasında 2 bin 118, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 2, İran’da 2, Japonya’da 3, Tayvan, Filipinler ve Fransa’da da birer kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 

Çin ana karasında 74 bin 576, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 65 ve Makau Özel İdari Bölgesi’nde 10 vakaya rastlandı. Tayvan’da da 24 kişide Kovid-19 tespit edildi.


KORONAVİRÜS
tahliye
Ukrayna
Bunlara da bakın: