Çin'de SARS virüsü nedeniyle karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi kaçmaya çalıştı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Kasım 2020, 10:57
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Kasım 2020, 10:57

Çin’in Şanghay eyaletindeki Pudong Uluslararası Havalimanı’nda bir kargo görevlisi Sars virüsüne yakalandı. Bu nedenle karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi, yetkililerin çabalarına rağmen bölgeden kaçmaya çalıştı.

Geçen yıl bu zamanlarda Çin’den yayılmaya başlayarak bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından Çin’den gelen yeni görüntüler dehşete düşürdü. Çin sosyal medyasında dün itibarıyla yayılan görüntülere göre, Çin’in Şanghay eyaletinin Pudong Uluslararası havalimanında bir kargo görevlisinde, SARS virüsü tespit edilmesinin ardından karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi, yetkililerin çabalarına rağmen kaçmaya çalıştı. Çekilen görüntüler skandal olayın boyutunu gözler önüne serdi.

SARS ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI

Yetkililer, havalimanında bulunan yaklaşık 14 bin kişiye test yapmak amacı ile otopark alanına yönlendirerek havalimanından çıkışları yasakladı. Havalimanına gelen her yolcuya koronavirüs testi yapmaya başlayan yetkililer, test alanına itilen çok sayıda kişinin görüntüleri ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Görüntülerde vatandaşların çoğunun test alanında çıkmak istediği ve yetkililerin vatandaşları engelledikleri görüldü.

HANGİ VİRÜSE YAKALANDKLARI BİLİNMİYOR

Yetkililer, kargo çalışanlarında hangi virüse yakalandığı konusunda net bir açıklama yapmazken, Çin medyası SARS virüsü olabileceğini iddia etti. Kargo çalışanlarında tespit edilen virüsün belirsizliği yaşanırken, yetkililerce karantinaya alınmak istenen binlerce kişi havalimanından kaçmaya çalıştı.

YETKİLİLER ZORLANDI

Tam bir kargaşa havasının yaşandığı görüntülerde, yetkili personellerin havaalanından çıkmak isteyenleri tutmakta güçlük çektiği anlar kameralara an be an yansıdı.