Ceppar: Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Kırımlı siyasi tutsaklara destek için yeni bir uygulama geliştiriyor

28 Temmuz 2020, 00:05

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve işgal edilen Kırım’da alıkonulan siyasi tutsakları desteklemek için bir takım önlemler alacağı ve bunları uygulamaya hazır olduğu kaydedildi. 

Krım.Realii haber sitesine konuşan Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, bu amaca ilişkin bir enstitü kurulacağını aktardı. Ceppar, “Bu enstitü faaliyetleri kapsamında, insanların hikayeleri dünya liderleri tarafından sunulacaktır. Dışişleri Bakanlığının ana amacı bu bilgileri daha fazla insana ulaştırmak. Bu tür insanlar siyasi tutsaklar hakkında konuştuğunda, işgalciler kendilerine karşı insanlık dışı bir tutum gösterilmesine izin vermiyor.” ifadelerini kullandı. 

Bilindiği gibi Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, 30 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenecek olan “Kırım Ukrayna’dır” kampanyasına destek verme çağrısında bulundu.

Daha önce Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, NATO’nun Ukrayna Temsilciliği Başkanı Aleksandr Vinnikov ile bir araya gelerek işgal edilen Kırım’ın askerileştirilmesi sorununu görüştüğü bildirildi.

Emine Ceppar
Kırım
siyasi tutsaklar
Bunlara da bakın: