Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan "Notre Dame" mesajı: Üzüntüyle izledik

Güncel
Ömer Kaya
16 Nisan 2019, 10:43
Ömer Kaya
16 Nisan 2019, 10:43

Fransa’nın başkenti Paris’in en önemli simgelerinden, romanlara ve filmlere konu olmuş tarihi Notre Dame Katedrali, dün akşam saatlerinde çıkan yangınla neredeyse küle dönüştü. Fransız vatandaşlarının gözyaşları içinde izlediği tarihi binada çıkan yangınla ilgili Türkiye’den de çeşitli mesajlar verildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paris’teki Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangınla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Paris’teki Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangını büyük üzüntüyle izlediklerini ifade etti. Çavuşoğlu, paylaşımında şunları kaydetti:

“Paris’teki Notre Dame Katedrali’ndeki yangını büyük üzüntüyle izliyoruz. Dünya Mirası’na ait bu mimari şaheserin tahrip olması tüm insanlık için büyük bir felaket.”

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Paris’teki Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangınla ilgili, “Notre Dame Katedrali, yalnızca Fransa’nın sembolü değil, insanlığın ortak mirasının bir parçasıdır.” değerlendirmesinde bulundu.