Çavuşoğlu, Maarif Vakfının Gürcistan'daki yeni okul binasının açılışını yaptı

23 Aralık 2019, 13:23

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Üçlü Dışişleri Bakanları 8. Toplantısı’na katılmak için geldiği başkent Tiflis’te, Gürcistan Uluslararası Maarif Okullarının yeni binasının açılışını yaptı. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Maarif Vakfı, Türkiye’nin de desteğiyle eğitim kalitesini ileride daha da artıracaktır. O ülkelerde en iyi okullardan biri olmak için arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyor.” dedi. Çavuşoğlu, 2017’de Türk vatandaşlarına yönelik açılan eğitim kurumunun bugün Gürcü okulu olarak yeni binasında Gürcistan Uluslararası Maarif Okulları adıyla hizmet verdiğini anlatarak, şöyle konuştu:

Maarif Vakfının Gürcistan’da sadece Tiflis’te değil diğer şehirlerde de yeni okullar açacağını şimdiden söylemek isterim. Gürcüce, İngilizce ve Rusça eğitim vermesi, okulumuzun tam anlamıyla uluslararası bir okul olduğunun göstergesidir. Maarif Vakfı, tüm dünyada 42 ülkede okul işletiyor. Yeni okulların açılması için de arkadaşlarımız faaliyetlerini sürdürüyor. Şu ana kadar bu çalışmalar 100’den fazla ülkede devam ediyor. Sadece anaokulu, ilköğretim okulu değil, lise ve üniversiteler Maarif Vakfı tarafından başarıyla işletiliyor. Eğitim kalitesi tüm ülkelerde velilerin ve o ülkeyi yönetenlerin takdirini kazanıyor. Maarif Vakfı, Türkiye’nin de desteğiyle bu eğitim kalitesini ileride daha da artıracaktır. O ülkelerde en iyi okullardan biri olmak için arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyor.”

“GÜRCİSTAN VE AZERBAYCAN’LA PEKİN’İ LONDRA’YA BAĞLADIK”

Mevlüt Çavuşoğlu, Gürcistan’la ilişkilere büyük önem verdiklerini ve bu ülkenin Türkiye’nin stratejik ortağı olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

Gürcistan ve Azerbaycan’la birlikte Kafkasların ve bu bölgenin istikrarına da katkı sağlıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle birlikte artık Pekin’i Londra’ya bağladık. Önümüzdeki süreçte buna benzer önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bölgenin barış ve istikrarına birlikte katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bakü-Tiflis-Kars demiryoluyla aynı şekilde hem ticarete hem de ulaşıma katkı sağlıyoruz.”

Bunlara da bakın: