Çavuşoğlu Azerbayca'da Ziraat Bankası'nın Sumgayıt şubesini açtı

25 Ekim 2019, 17:51
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ziraat Bank Azerbaycan’ın Sumgayıt şubesinin açılışını yaptı. ( Resul Rehimov – Anadolu Ajansı )

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan’da Ziraat Bank Sumgayıt şubesinin açılışını yaptı.

Bakan Çavuşoğlu, Bağlantısızlar Hareketi Devlet ve Hükümet Başkanları 18. Zirvesi için Bakü’ye gitti. Çavuşoğlu, Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, yerel yöneticiler ve Türk kurumlarının temsilcilerinin de katıldığı törenle, Ziraat Bank Azerbaycan’ın 4. şubesini hizmete açtı.

Ziraat Bank Azerbaycan Genel Müdürü Avni Demirci, Ziraat Bank Azerbaycan’ın dört yıl önce kurulduğunu hatırlatarak, 4. şubenin üretim bölgesinde açıldığına dikkat çekti. Sumgayıt bölgesinin sanayi alanındaki yatırımlarına dikkat çeken Demirci, şöyle konuştu:

“Sumgayıt bölgesi üretim, sanayi alanında ciddi yatırımlar çekiyor. Bu nedenle burada şube açtık. Azerbaycan’ın üretime yönelik adımlarına katkı sağlamak amacıyla burayı seçtik. Ekonominin hareketli yerlerinde şubeleşmeye devam edeceğiz. Ziraat Bank Azerbaycan olarak birinci önceliğimizi Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ticaretin gelişmesi olarak belirledik. Bu bölgede Türk iş adamlarının önünü açmak için buradayız. Azerbaycan’ı Türkiye ve üçüncü ülkelere bağlamak üzere hizmet veriyoruz.”

Bunlara da bakın: