Camala’dan Eurovision Ev Konseri

Güncel
E. K.
03 Nisan 2020, 13:23
E. K.
03 Nisan 2020, 13:23

Dünyaca ünlü Kırım Tatar şarkıcı Camala, Eurovision Home Concerts (Eurovision Ev Konserleri) projesinde yer alacak.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl yapılacak 65. Eurovision şarkı yarışmasının iptal edilmesinden sonra “Eurovision Ev Konserleri” projesinin hayata geçirileceği duyuruldu.

Organizatörler, projenin, bu zor dönemde Avrupa’daki insanları birleştirmek, moral ve umut vermek için hazırlandığını ifade etti.

EUROVİSİON EV KONSERLERİ: CAMALA, 10 NİSAN’DA SAHNE ALACAK

Konserler, 3 Nisan 2020’de başlayacak olup, Cuma günleri yapılacak. Camala, 10 Nisan 2020 tarihinde TSİ 18.00’de sahne alacak. Katılımcılar arasında, Hollanda temsilcisi Jeangu Macrooy, Avustralya katılımcısı Montaigne,ve Eurovision-2019’de Danimarka temsilcisi Leonora v diğer birçok isim yer alıyor.

Konser, resmi Eurovision Şarkı Yarışması YouTube kanalında yayınlanacak.

Her bölümde ikişer şarkıyla altı veya yedi sanatçı sahne alacak. Camala’nın ev konseri sırasında söyleyeceği ilk şarkı, Stockholm’de Eurovision 2016 kazandığı “1944” şarkısı olacak. İkinci şarkı, Eurovision fanlarının Instagram ve Twitter’daki resmi kaynaklar üzerinden yapacağı oylamayla belirlenecek.

Camala’nın ev konseri sırasında seslendireceği ikinci şarkı için oylama, bugün 3 Nisan günü saat 10.30 başlayıp akşama kadar sürecek.

Avrupa Yayın Birliği (EBU), bu yıl Hollanda’nın Rotterdam şehrinde 65’incisi yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle iptal edildiğini duyurmuştu.