TURKSİD, Büyükelçi Sıbiga ile görüştü

11 Mayıs 2020, 20:52

TURKSİD Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Baştuhan öncülüğünde TURKSİD temsilcileri, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga ile video konferans yoluyla bir görüşme gerçekleştirdi.

TURKSİD temsilcileri , Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga ile koronavirüs nedeniyle ekonomide oluşan olumsuz durumu değerlendirdi.

Koronavirüs salgının ticaret üzerinde yarattığı olumsuz etkileri düşürmek amacıyla gerçekleştirilen toplantının ardından, TURKSİD’in sosyal medya hesabından, “Ukrayna Büyükelçisi Andriy Sıbiga ve TURKSİD Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Baştuhan öncülüğünde gerçekleşen online toplantıda; Türkiye-Ukrayna arasında artan ekonomik gelişmeleri ve COVID19 sürecini değerlendirdik.” diye bildirildi.

SIBİGA’DAN TURKSİD’E TEŞEKKÜR

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga da toplantıya ilişkin bir açıklama yaptı. Büyükelçi Sıbiga’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“COVID19 kapsamında arasında ticareti negatif etkileyen hususları minimize etmek amacıyla TURKSİD temsilcileriyle video konferans düzenledik. Yeni iletişim çağına girmiş bulunuyoruz. Sn. Ertan Baştuhan’a organizasyon ve değerli tekliflerden dolayı teşekkür ederiz”

Andriy Sıbiga
TURKSİD
video konferans
Bunlara da bakın: