Büyükelçi Sıbiga, TURKSİD üyeleriyle görüştü

19 Haziran 2020, 12:02

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga, Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İşadamları Derneği (TURKSİD) yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga sosyal medya hesabında “Ekonomik işbirliği ile karşılıklı pozitif dinamikleri koruma çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

“TÜRK İŞ DÜNYASI UKRAYNA’DAKİ YATIRIMLARA İLGİLİ”

TURKSİD yönetim kurulu üyeleriyle görüşme yaptığını sosyal medya hesabından bildiren Büyükelçi Sıbiga, “En önemli sonuç; Türk iş dünyası Ukrayna’daki projeler ve yatırımlarla son derece ilgilidir. Katılımcılardan her biri ülkemizde iş başlatma konusunda belirli bir plan veya projeye sahip. Meztaş Mezbaha fabrikasının örneğinde bir kez daha en iyi üretim deneyimi ve en iyi yönetim uygulamalarının kendi teknolojileriyle birleştirdiğini gördüm. Ukrayna, Ukraynalı tüketici bu en iyi uygulamalara ve ürünlere sahip olmayı hak ediyor. Yatırım ikliminin geliştirilmesi, tarım arazileri reformunun uygulanması, bürokrasi süreçlerinin basitleştirilmesi, yabancı sermayenin, yabancı yatırımcıların Ukrayna’ya gelmesinin bir garantisidir.” diye kaydetti.

Продовжуємо роботу над збереженням позитивної динаміки взаємного 🇺🇦🇹🇷економічного співробітництва. Сьогодні провів…

Опубліковано Andrij Sybiha Четвер, 18 червня 2020 р.

“TURKSİD’E GÖSTERDİĞİ YAKINLIKTAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİM”

TURKSİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Emel Kırım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Baştuhan ise, “TURKSİD Ankara Başkanımız Sayın Celil Sümer’in fabrikasında, TURKSİD İl başkanlarıyla ve Ukrayna Türkiye Büyükelçisi Sayın Andriy Sıbiga ile Ukrayna’da hayata geçireceğimiz projelerle ilgili görüşme yaptık. Çok verimli bir görüşme oldu. Sayın Büyükelçimize TURKSİD’e gösterdiği yakınlıktan ötürü çok teşekkür ederim. Ayrıca TURKSİD Ankara başkanımız Celil Sümer’e gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Andriy Sıbiga
TURKSİD