Büyükelçi Güldere ve eşi Kırım Evi'ni ziyaret etti

Haberler
Ömer Kaya
10 Kasım 2021, 21:00
Ömer Kaya
10 Kasım 2021, 21:00

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve eşi Seda Güldere, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’deki Kırım Evi’ni ziyaret etti. Büyükelçi Güldere ve eşinin ziyaretiyle ilgili paylaşımda bulunan Kırım Evi, Türkiye ve Kırım Tatar halkı arasındaki ortak kültürel bağlara değindi.

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve eşi Seda Güldere, dün Kırım Evi Kültür Merkezi’ne ziyarette bulundu. Kırım Evi’nden ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, “Dün saygıdeğer misafirlerimiz Kırım Evi’ni ziyaret etti. Karşılıklı ilişkilerin daha da geliştirilmesi için gereken konular görüşmede ele alındı. Kültür ve eğitim alanındaki ortak projeler görüşüldü. Eski çağlardan bu yana Kırım Yarımadası ve Türkiye arasında özel ağlar bulunuyor. Bugün Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne desteğini sürdüren Türkiye, her zaman kardeşimiz olmuştur ve Kırım Tatar halkını desteklemiştir” denildi.

Büyükelçi ve eşinin ziyaretinde, Kırım Evi Kültür Merkezi Müdürü, Kırım Tatar yönetmen ve oyuncu Ahtem Seytablayev de hazır bulundu.