Büyükelçi Güldere'den savunma fuarına katılan firmalara davet

10 Ekim 2019, 17:47

Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçisi Ahmet Yağmur Güldere, Kıyiv’de düzenlenen savunma sanayi fuarına katılan Türk ve Ukrayna firmalarının yöneticilerine davet tertip etti.

DAVETE KIRIM TATARLARININ MİLLİ LİDERİ DE KATILDI

Kıyiv Büyükelçilik ikametgahında gerçekleşen davete; Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu da katılım gösterdi. Ayrıca, davette Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga ve Ukrayna Parlamentosu Milletvekili, Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi Rüstem Umerov da hazır bulundu.

BÜYÜKELÇİ GÜLDERE’DEN TÜRKİYE VE UKRAYNA’NIN GELİŞEN İLİŞKİLERİNE VURGU

Fuara katılmak üzere Ukrayna’ya gelen işadamlarının da hazır bulunduğu davette Baykar, PlasMarket, Aselsan, SproBox ve Roketsan gibi Türk şirketlerinin temsilcileri yer aldı.

Davette Türkçe ve Ukraince konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçisi Ahmet Yağmur Güldere, Türk sanayici ve işadamlarını Ukrayna’da görmekten duyduğu memnunluğu dile getirerek; iki ülke ticari ilişkilerindeki gelişimden örnekler verdi.

Öte yandan, Büyükelçi Güldere ve beraberindeki heyet, silah ve güvenlik fuarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Twitter üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, Kiev’de düzenlenmekte olan 16. Uluslararası Silah ve Güvenlik Fuarı’na Türkiye’den katılan firmalarımızın standlarını ziyaret ettik. Türk savunma sanayiiyle bir kez daha kıvanç duyduk. Firma temsilcilerimizi Ukrayna savunma sanayii yetkilileriyle bir araya getirdik.”


Kıyiv Büyükelçiliği
savunma sanayii
Türkiye
Ukrayna
Bunlara da bakın: