Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün’den Ukrayna’ya ziyaret

Haberler
E. K.
13 Ağustos 2021, 18:49
E. K.
13 Ağustos 2021, 18:49

İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Ukrayna’nın batısında yerleşen Lviv kentini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Akgün, Lviv Belediye Başkanı Andriy Sadovıy ile bir araya geldi.

İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Ukrayna’nın Lviv kentini ziyaret etti. Ziyareti sırasında Akgün, Lviv Belediye Başkanı Andriy Sadovıy ile bir araya geldi. Lviv Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, görüşme sırasında taraflar turizm ve kültür alanlarında işbirliği imkanlarını masaya yatırdı. Lviv Belediye Başkanı ziyaretinden dolayı Hasan Akgün’e teşekkürlerini bildirirken, Belediye Başkan Yardımcısı  Andriy Moskalenko,Türkiye’de meydana gelen orman yangınlarından dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdi. Moskalenko ayrıca, Lviv’de Türk Kültür Festivalini organize edeceklerini ve hazırlık çalışmalarının devam ettiğini bildirirken bu konuda Türk tarafının görüşleri ve desteğinin çok önemli olduğunu kaydetti.

“UKRAYNA, BİZİM YAKIN DOSTUMUZ OLMAYA DEVAM EDİYOR”

Ukrayna’nın Büyükçekmece Belediyesinin her sene düzenlediği Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’ne aktif şekilde iştirak ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Hasan Akgün, Ukrayna’nın farklı yarışmalarda defalarca birinci olduğunu belirtti. Akgün, “Ukrayna’nın bağımsızlığının 30. yıl dönümü kutlu olsun. Ülkenizle çok sıcak dostane ilişkilerimiz var. Dostane ilişkiler sürdürmemiz çok önemli çünkü birbirimize çok yakınız ve daha da yakın olabiliriz. Ülkelerimiz ruhen birbirine çok yakın, bu yüzden insanlar birbirini anlıyor. Ukrayna bizim için yakın dost bir ülke olmaya devam ediyor ve onu her zaman destekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Görüşme karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.