Bursa Kırım Tatarları, bu yıl da kurbanlarını vatan Kırım’da kestirdi

13 Ağustos 2019, 13:33

Bursa’daki Kırım Tatarları, önceki yıllar olduğu gibi bu yıl da, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi’nin organizasyonuyla kurbanlarını vekalet yoluyla Kırım’da kestirdi.

Derneğin organize ettiği 150 hisse kurban, Kırım’ın Curçi (Pervomaysk) bölgesinde kesilerek Curçi bölgesinin tüm kasaba ve köylerinde,  Akmescit (Simferopol) bölgesinin Vasiyet ve Akmeçit semtlerinde, Bahçesaray bölgesinin Zalankoy, Almatarhan ve Yancu köylerinde, Seyitler (Nijnegorsk) bölgesinin Biy Ğazı köyünde olmak üzere toplam 30’dan fazla köy ve kasabada ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

BURSA’DAKİ KIRIM TATARLARI, 25 YILDIR KURBANLARINI VATAN KIRIM’DA KESİYOR

Kırım’a gelen Kırım Derneği Bursa Şubesi temsilcileri, Bursa derneği olarak Kırım’da 25 yıldır vekaleten Kurban kesimini organize ettiklerini belirttiler.

Rus işgali altındaki Kırım’ın kuzeyindeki Curçi bölgesinin farklı yerlerinde Kurban Bayramının birinci ve ikinci günü düzenlenen kurban kesimi sırasında 149 küçükbaş kurban kesilerek, Kırım Tatar yardımseverler tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

VATAN KIRIM’DA BULUNAN ADNAN SÜYEN CAMİİ’NDE KURBAN KESİLDİ

Kırım Derneği Bursa Şubesinin Vatan Kırım’da kestiği kurbanların bir hissesi de bayramın 3. gününde, Kırım’ın doğusundaki İslamterek (Kirovskoye) bölgesi Küleç Meçit (Novopokrovka) köyündeki Bursa Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından yaptırılan Adnan Süyen Camii’nde kesildi.

İşgal Altındaki Kırım
Kırım Derneği Bursa Şubesi
kurban bayramı
Bunlara da bakın: