Bursa'da sel felaketi: 5 kişi hayatını kaybetti

22 Haziran 2020, 12:20

Bursa’nın Kestel ilçesinde sağanak yağış nedeniyle sel felaketi meydana geldi. Bölgede, felaket nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti.

Kestel’e bağlı Dudaklı, Narlıdere, Aksu ve Kayacık mahallelerinde 21 Haziran 2020 tarihi akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak sele yol açtı. Bölgede, yollar su altında kalırken; çok sayıda araç sele kapıldı. Sel ihbarının hemen ardından bölgeye ekipler sevk edildi.

5 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Olaya, Bursa Valiliğince oluşturulan İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezince müdahale edildi. Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, “Kayacık Mahallesi’nde aynı aileden 7 kişi sele kapılırken 2 kişi kendi imkanlarıyla kurtulmuş, 1 kız çocuğunun cansız bedenine ulaşılmış olup kimlik tespiti çalışmaları sürdürülmektedir.” ifadelerine yer verildi.

ÇALIŞMALARA TÜM GECE DEVAM EDİLDİ

Arama ve kurtarma faaliyetlerine 87 arama ve kurtarma personeli, Bursa Jandarma Komutanlığına bağlı 134 personel ve sağlık ekipleri katıldı. Selde kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları gece boyu sürdü.

Ekipler sabah saatlerinde 3 kişinin daha cansız bedenine ulaştı. Edinilen bilgilere göre, yaşamını yitirenlerin sayısı 5’e yükseldi. Ayrıca, kaybolan 1 kişiyi de arama çalışmaları devam ediyor.

bursa
Kestel
sağanak
sel