Bursa’da cezaevi memurlarına bombalı saldırı: 1 kişi şehit oldu, 4 kişi yaralandı

Güncel
qha muhabir
20 Nisan 2022, 10:07
qha muhabir
20 Nisan 2022, 10:07

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bu sabah saatlerinde cezaevinde görev yapan infaz koruma memurlarının içinde bulunduğu otobüse bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 memur şehit olurken 4 kişi de yaralandı. Olaya ilişkin Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Cezaevinin geçişi esnasında elektrik direğinin dibine bırakılan el yapımı bombanın uzaktan kumanda ile patlatıldığını değerlendiriyoruz, terör saldırısı olabilir” dedi.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinin Yeni Karaman Mahallesinde bugün cezaevinde görevli infaz koruma memurlarına bombalı saldırı düzenlendi. Sabah 07.40 sularında gerçekleşen bombalı saldırıda 30 infaz koruma memurunun bulunduğu kaydediliyor. Saldırının hemen ardından olay yerine sağlık ekipleri gönderildi.

BOMBALI SALDIRIDA 1 KİŞİ ŞEHİT OLDU, 4 KİŞİ YARALANDI

Bombalı saldırıda 1 görevli şehit oldu. Aracın içinde yer alan görevlilerden 1’i ağır 4 kişi yaralandı.

YAKUP CANBOLAT: TERÖR SALDIRISI OLABİLİR

Olaya ilişkin olarak Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Cezaevi aracının geçişi sırasında elektrik direğinin dibine bırakılan el yapımı bombanın uzaktan kumanda ile patlatıldığını değerlendiriyoruz. İçişleri ve Adalet Bakanları Bursa’ya geliyor. Olayın terör saldırısı olduğunu değerlendiriyoruz. Konu, her yönüyle incelemeye alındı” ifadelerini kullandı.