Bulgaristan ve Türkiye’den spor alanında işbirliği

06 Kasım 2019, 20:57

Bulgaristan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında gençlik ve spor alanında işbirliği anlaşması taslağını onayladı.

İki ülke arasındaki anlaşma gençlik değişim programları düzenlemeyi ve karşılıklı gönüllülük projelerini teşvik etmenin yanı sıra, yetkin gençlik kurumlarının ve uzmanlarının karşılıklı ziyaretler yapmasını ve ayrıca iki ülkede düzenlenen gençlik liderliği, girişimcilik, yenilikçilik ve gençlik kamplarının gelişimi hakkında deneyim ve bilgi değişiminde bulunulması ve gençlerin kurslara, gençlik konferanslarına, sempozyumlara ve akademik programlara karşılıklı katılımının sağlanmasını amaçlıyor.

SPOR İLE İLGİLİ HER ŞEYDE ÖNEMLİ ADIMLAR ATILACAK

Türkiye ve Bulgaristan arasındaki işbirliği ile iki taraf antrenörleri, uzmanlar ve yüksek performanslı spor, herkes için spor, spor bilimi, spor hekimliği ve spor hukuku alanında çalışan araştırmacıları, deneyim değişimini ve işbirliğini teşvik edecek. Spor turizmi potansiyelinin ve iki ülkenin fırsatlarının karşılıklı olarak tanıtılmasının yanı sıra sporda dopingle mücadelede işbirliğinde önemli adımlar atılmış olacak.

Bulgaristan
spor işbirliği
Türkiye
Bunlara da bakın: