Bulgaristan Türkü AP Milletvekili Küçük: Türkiye-AB arasında vizeyi kaldırmaya çalışacağız

27 Eylül 2019, 17:58

Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, AB- Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Birinci Başkan Yardımcılığına seçildi.

Milletvekili Küçük, AP’deki seçimin ardından şunları söyledi:

“Hedeflerimizden biri iki parlamento arasındaki işbirliğini derinleştirmek olacaktır. AB ile Türkiye Cumhuriyeti arasında gelecekteki ilişkiler konusunda iyimserim”.

Küçük, Türkiye’nin AB için stratejik bir ortak olduğunu, iyi ve aktif ilişkiler kurmanın ve sürdürmenin her iki ülke için büyük önem taşıdığını belirtti. Küçük’ün ifadesine göre Türkiye devleti ile yalnızca mülteci meselesine dayanan ilişkiler geliştirmekle kalmamalı, aynı zamanda ekonomik, insani yardım ve kültür alanlarında da işbirliği yapılmalıdır.

Küçük, ”Türk vatandaşlarının AB’ye vizesiz seyahat edebilmeleri ortak çıkar sağlayacak. Bu, vatandaşlarımız arasındaki kültürel değişimi derinleştirecektir ve bunun için vize serbestleşmesi üzerinde çalışacağız. Bir diğer önemli konu ise Gümrük Birliğidir. Gümrük Birliği müzakerelerinin güncellenmesi iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri derinleştirecek” dedi.

Avrupa Birliği
İlhan Küçük
Bunlara da bakın: