Buça ve İrpin'den sonra Borodyanka'ya da Türkiye'den yardım eli

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
04 Haziran 2022, 03:43
Mehmet Berk Yaltırık
04 Haziran 2022, 03:43

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, Rus saldırılarıyla tahrip edilen Ukrayna şehirlerinden Borodyanka’ya da insani yardımların ulaştığını duyurdu.

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, Buça ve İrpin’in ardından Rus saldırılarıyla ağır şekilde tahrip edilmiş olan Borodyanka şehrine de insani yardımların ulaştığını açıkladı. Kıyiv Büyükelçiliğinin sosyal medya üzerinden dün yaptığı duyuruya göre Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere, Borodyanka şehrine ziyaret gerçekleştirdi.

Büyükelçilik’ten yapılan açıklamada, “Hafta başında Buça ve İrpin için Türkiye’den gelen iki insani yardım TIR’ımızı teslim etmiştik. Bugün ise Borodyanka’daydık. AFADımızın mobil mutfağı hem buradaki, hem yakın ilçelerdeki ihtiyaç sahiplerine günde 3 öğün yemek hizmeti sunuyor. Kiev’e dönerken, onarımı Türk firması Onur İnşaat tarafından üstlenilen İrpin köprüsünden geçtik, kolay gelsin dedik.Ukrayna’nın her köşesinden insani yardım çağrısı aldığımız bu dönemde, Ukrayna’ya bir Bayraktar almak için para toplayan Litvanya halkına, ‘Bu Bayraktar bizden olsun, siz o parayla Ukrayna’ya insani yardım gönderin’ diyen gönlü zengin Baykar’a da selam olsun. Bu güzel işlere eli değen herkesin emeğine, yüreğine sağlık…” ifadelerine yer verildi.