Boris Johnson: Putin'in barbarca saldırıları tüm insanlığı sınıyor

Güncel
qha muhabir
14 Mart 2022, 21:30
qha muhabir
14 Mart 2022, 21:30

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile görüşmesinde, Putin’in barbarca saldırılarının sadece Ukrayna’yı değil, tüm insanlığı test ettiğini belirtti ve Rus saldılarında hayatını kaybeden ABD’li gazeteci, sayısız masum Ukraynalılar ile kaçırılan Belediye Başkanları için Rusya’yı kınadı. Ayrıca, Ukrayna’nın savunmasını desteklemek için daha fazla seçecek arayacağına ve ülkesinin tüm çabalarıyla Ukrayna’nın arkasında duracağına söz verdi.

Birleşik Krallık Başbakanlık Ofisinden 13 Mart 2022’de yapılan açıklamaya göre Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Boris Johnson, Zelenskıy’ı ve Ukrayna halkını cesaretlerinden ötürü takdir etti.

JOHNSON: PUTİN’İN BARBARCA SALDIRILARI TÜM İNSANLIĞA TEST EDİYOR

Açıklamada, “Başbakan, Putin’in barbarca eylemlerinin sadece Ukrayna’yı değil tüm insanlığı test ettiğini söyledi. Liderler, Brent Reynaud ve sayısız masum Ukraynalının öldürülmesi ile Dniprorudne ve Melitopol Belediye Başkanlarının kaçırılmasını kınadı” denildi.

“UKRAYNA’NIN SAVUNMASI DESTEKLEMEK İÇİN SEÇENEK ARAYACAĞIZ”

Ukrayna’ya yönelik Birleşik Krallık’ın verdiği desteklerden de bahsedilen açıklamada, Johnson’ın Londra’da 15 Mart 2022 Salı günü yapılacak Ortak Sefer Gücü (JEF) toplantısı da dahil olmak üzere her platformda Ukrayna’nın savunmasını desteklemek için daha fazla seçenek aramaya devam edeceğini söylediği belirtildi.

“BİRLEŞİK KRALLIK UKRAYNA’NIN AKARSINDA DURMAYA DEVAM EDECEK”

Açıklamaya göre Boris Johnson, mevzu bahis çatışmayı durdurmak için Birleşik Krallık’ın Ukrayna’nın tüm çabalarında arkasında durmaya devam edeceğini belirtti.