Boris Johnson, Londra'da Kıbrıs Türkü ailenin evini ziyaret etti

10 Aralık 2019, 20:51

Kıbrıslı Türk şarkıcı Eylem, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ı evinde konuk etti. Johnson’a Türk kahvesi ikram eden Eylem, Johnson’ın Türkçe konuştuğu anları da sosyal medya hesabından paylaştı.

Boris Johnson, İngiltere’nin 12 Aralık 2019’da erken seçim yapılacak olması sebebiyle seçim çalışmalarına başladı. Partisinin Chingford-Woodford Green bölgesi adayı Iain Duncan Smith’e destek için Muhafazakâr Partililerle bir Türk ailesini ziyaret etti.

Muhafazakâr Partili Kıbrıs Türkü belediye meclis üyeleri Halil Halebi ve eşi İlkay İsa’nın evine konuk olan partilileri, burada şarkıcı kızları Eylem karşıladı. Eylem, Başbakan Johnson ve birlikte geldiği misafirlere Türk kahvesi ikram etti. Kahveyi koklayan Johnson Türkçe “Çok güzel” dedi. Kahvesini alıp bahçeye çıkan Johnson, burada partililerle sohbet etti.

Ziyarete katılan “T Vine” dergisinin editörü İpek Özerim de Başbakan Johnson’a, 1964’lü yıllarda amcası Zeki Kuneralp’ın Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği görevinde bulunduğu dönemde babası Oktay Hamit ve arkadaşlarıyla birlikte çekilmiş siyah-beyaz fotoğrafını gösterdi. Fotoğrafı görünce büyük heyecan yaşayan Johnson, hikâyesini dinledikten sonra bir kopyasının da kendisine ulaştırılmasını istedi.


Birleşik Krallık
Boris Johnson
Bunlara da bakın: