Bölücü teröre Şimşek-Yıldırım operasyonlarıyla darbe vuruluyor

Güvenlik
Ömer Cihad Kaya
26 Nisan 2021, 14:21
Ömer Cihad Kaya
26 Nisan 2021, 14:21

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak’ın kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik Avaşin-Basyan bölgesindeki operasyonlara ilişkin operasyonların yürütüldüğü Harekat Merkezi’nde faaliyetleri denetledi. Bakan Akar, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında 31 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Irak’ın kuzeyindeki PKK’lı teröristlere yönelik “Pençe-Şimşek” ve “Pençe-Yıldırım” operasyonları sürerken Milli Savunma Bakanı Akar ve kuvvet komutanları, Irak sınırında kurulan harekat merkezinde bilgi aldı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında 31 teröristin etkisiz hale getirildiğini dile getirdi.

IRAK’IN KUZEYİNDEKİ ŞİMŞEK VE YILDIRIM OPERASYONLARINDA 31 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bakan Akar, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının çok başarılı şekilde devam ettiğini bildirirken, şunları söyledi:

Teröre 'Şimşek-Yıldırım' darbesi: 31 terörist etkisiz hale getirildi

“Bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar mensupları birçok operasyonu icra etti. Bunların sonunda teröristlerin son derece sıkıştığı, kaçacak delik aradıkları, iki gün üst üste aynı yerde yatmadıklarını hepimiz biliyoruz. Biz bu operasyonları, ülkemizin ve milletimizin egemenliği ve bağımsızlığı, hudutlarımızın güvenliği, karakollarımızın ve üs bölgelerimizin emniyeti için yapıyoruz. Bizim yapmaya çalıştığımız husus, kendi güvenliğimiz ve bekamız için. Bizim tek hedefimizin teröristler olduğunu, onun dışında hiçbir hedefimizin olmadığını herkesin çok iyi bilmesi lazım. Bugüne kadar bunu herkesin anlaması lazım. Başta Irak olmak üzere tüm komşularımızın toprak bütünlüğüne ve sınır güvenliğine son derece saygılıyız. Amacımız ve niyetimiz, huzur ve güven içerisinde bir hayatı, hem Iraklı kardeşlerimiz için hem de kendi vatandaşlarımız için hazırlamak ve bunun imkanlarını sağlamak. Bu konuda büyük çalışmalar yapıldı ve emekler sarf edildi. Şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla bu faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.”