Bitlis'te Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonu başlatıldı

14 Kasım 2020, 10:42

İçişleri Bakanlığınca Bitlis’te “Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya” operasyonu başlatıldı. Operasyonda Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve güvenlik korucusu timlerinden oluşan 816 personelin görev alacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan bilgilendirmeye göre bakanlıkça Bitlis’te Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya operasyonu başlatıldı. Operasyonda, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat(JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 816 personel görev alıyor.

İçişleri Bakanlığından operasyona dair yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Bölücü terör örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik olarak Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca “YILDIRIM-15 MUTKİ-SARPKAYA” Operasyonu başlatılmıştır.

816 PERSONEL GÖREV ALIYOR

Operasyonda Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat(PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 816 personel [(48) operasyonel tim] görev almaktadır.

YILDIRIM OPERASYONLARINDA 13 TEMMUZ’DAN BU YANA

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 143 terörist etkisiz hale getirilmiş, 74 işbirlikçi yakalanmış, 251 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Yıldırım Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir.”

Terörle Mücadele
Türkiye
Yıldırım Operasyonu
Bunlara da bakın: