Birleşik Krallık, Ukrayna'ya daha fazla silah sağlamaya hazır

Güncel
Anife Bilal
20 Ocak 2022, 19:51
Anife Bilal
20 Ocak 2022, 19:51

Birleşik Krallık, Ukrayna’ya daha fazla savunma desteğinde bulunmaya hazır olduğunu açıkladı. Birleşik Krallık Savunma Bakanı Ben Wallace, Londra’nın Rusya’yı durdurmak için Ukrayna’ya daha fazla askeri teçhizat sağlamaya açık olduğunu söyledi.

Birleşik Krallık Savunma Bakanı Ben Wallace, ülkesinin Rus saldırganlığı ile karşı karşıya kalan Ukrayna’ya destek olmak için daha fazla askeri teçhizat sağlamaya hazır olduğunu ifade etti. Daily Mail gazetesine röportaj veren Wallace, “Ukrayna’ya daha fazla savunma silahı gönderme konusunu gündemde tutuyorum. Ukrayna’nın kendini savunmasını sağlamasına yardımcı olacak hiçbir şeye karşı değilim” dedi.

Birleşik Krallık’ın Ukrayna’ya yardım etme konusunda kararlı olduğunu belirten Bakan, “Sekiz yıldır savunma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz ve bu yardımı Rus saldırganlığı bağlamında artırmaya karar verdik. Birleşik Krallık her zaman müttefiklerini destekliyor” ifadeleri kullandı.

BİRLEŞİK KRALLIK, UKRAYNA’YA TANKSAVAR GÖNDERDİ

Bilindiği gibi, Birleşik Krallık 18 Ocak 2022 tarihinde, Ukrayna’ya olası savaş durumuna karşı yeni hafif tanksavar silahları (NLAW) teslim etmişti.