Birleşik Krallık'ın eski Başbakanı David Cameron, Ukraynalı sığınmacılara insani yardım için kolları sıvadı

Güncel
Manas
19 Mart 2022, 09:28
Manas
19 Mart 2022, 09:28

Birleşik Krallık’ın eski Başbakanı David Cameron, Ukraynalı sığınmacılara yardım ediyor. Cameron, sığınmacılar için toplanan insani yardım için hazırlanan kamyonun direksiyonuna geçerek Polonya’ya doğru yola çıktığını duyurdu.

İşgalci Rus ordusunun Ukrayna’ya saldırmasından dolayı ülkesini terk etmek zorunda kalan sığınmacıları, Avrupa ülkeleri kucak açıyor. Ukraynalı sığınmacılar için dünyanın çeşitli ülkelerinden yardımlar geliyor. Birleşik Krallık’ın eski Başbakanı David Cameron sosyal medya hesabında, 18 Mart 2022 tarihinde Polonya’ya sığınan Ukraynalı vatandaşlar için insani yardım kamyonunun direksiyonuna geçerek götürmeye karar verdiğini duyurdu. Cameron, “Şimdi Chippy Larder’dan (İngiltere’nin çıkar amacı gütmeyen gıda projesi) iki meslektaşımla gerekli malzemeleri teslim etmek üzere Polonya’ya gidiyorum. Bu gezi uzun olacak ama sizi haberdar edeceğim” dedi.

Birleşik Krallık’ın eski Başbakanı David Cameron, Ukraynalı sığınmacılara insani yardım için kolları sıvadı

DAVİD CAMERON: ZOR DURUMDA KOMŞULARA YARDIM ETMEK GEREKİYOR

David Cameron, giysi, çocuk bezleri ve gıda malzemeleri olmak üzere kamyon dolu insani yardımı sığınmacılara bizzat teslim edeceğini ifade ederek, “Zor durumda komşulara yardım etmeye ve onlara sahip çıkmaya hazır olmamız gerek.” ifadesini kullandı.

Eski Başbakan David Cameron, son iki yıldır gönüllü olarak Chippy Larder projesinde yer alarak Avrupa ve diğer ülkelerde mağdur kalan insanlara, özellikle yetimlere yardım sağlıyor. Daha önce, Ukrayna’nın Londra Büyükelçisi sığınmacılara yapılan yardımı memnuniyetle karşıladığını ifade etmişti.