Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Radakin: Putin, birçok açıdan kaybetti

Güncel
Manas
01 Nisan 2022, 17:36
Manas
01 Nisan 2022, 17:36

Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı, Amiral Sir Tony Radakin, Vladimir Putin’in Ukrayna’yı ele geçirmeye çalışırken hatalar yaptığını ve başarısız olduğunu dile getirdi. Amiral Sir Tony Radakin, “Putin bir dizi feci hatayla kendine zarar verdi.” dedi. Öte yandan Radakin, önümüzdeki haftaların, Ukrayna için çok zor olacağı konusunda uyardı.

Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Amiral Sir Tony Radakin, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü savaş hakkında güncel bilgileri açıkladı. Amiral Radakin, 1 Nisan 2022 tarihinde işgalci Rus ordusunun askeri gücü konusunda zayıf olduğunu ve Putin’in Ukrayna’yı işgal etme girişiminin başarısız olduğunu vurguladı.

Türkiye ekonomisine, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın etkisi! | Ege Telgraf

GENELKURMAY BAŞKANI RADAKİN:UKRAYNA ORDUSU, RUSLAR GERİ ÇEKİLİRKEN SALDIRACAK

Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Amiral Sir Tony Radakin, “Rus ordusu, Kıyiv’den geri adım atarken Rusya’ya ve Belarus’a çekildiklerine dair ilk işaretleri görmeye başlıyoruz. Bu Rusya için başlı başına zor bir manevra. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Ruslar geri çekilirken onlara saldıracak. Putin birçok açıdan çoktan kaybetti… Putin aslında bir dizi feci hatayla kendine zarar veriyor” ifadesin kullandı. Ancak Radakin, Kremlin’in doğu ve güney Ukrayna’ya odaklanmaya hazırlandığına dair işaretler olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Radakin, önümüzdeki haftaların Ukrayna için de çok zor olacağı konusunda uyarılarda bulundu.