Bingöl'de Jandarma'dan Eren Kış-16 operasyonu

Güncel
Ömer Kaya
18 Ocak 2022, 12:03
Ömer Kaya
18 Ocak 2022, 12:03

İçişleri Bakanlığı, 18 Ocak 2022 tarihinde Eren Kış-16 Bingöl-Sağgöze Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz Operasyonu’nun başlatıldığını duyurdu. Operasyonda jandarma komando, jandarma özel harekat ve güvenlik korucularından oluşan 960 personel görev alıyor.

İçişleri Bakanlığınca Bingöl kırsalında Eren Kış-16 Operasyonu başlatıldı. Bakanlığın açıklamasında, halen kış üstlenmesindeki teröristleri ‘ara-bul-yok et’ taktiğiyle etkisiz hale getirmek, başta eylem olmak üzere her türlü hazırlıklarını boşa çıkarmak ve bölgedeki huzur güven ortamını pekiştirmek amacıyla, Bingöl’de “Eren Kış-16 Bingöl-Sağgöze Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz Operasyonu” başlatıldığı bildirildi.

Bingöl'de Eren-Kış 16 operasyonu başlatıldı - Polis Haber

BİNGÖL’DE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN EREN KIŞ-16 OPERASYONU

Söz konusu operasyonda, Bingöl İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 960 personel görev aldı. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen ‘Eren’ kış operasyonlarının, halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ettiği belirtildi.