WhatsApp ve Instagram'a erişim sorunu yaşanıyor!

Bilim ve Teknoloji
Ozan Barış Erim
19 Mart 2021, 21:06
Ozan Barış Erim
19 Mart 2021, 21:06

Sosyal paylaşım sitesi Instagram ve WhatsApp uygulamalarına erişimde sorun yaşanıyor. WhatsApp ve Instagram’a saat 20:25 sıralarında erişim sorunu yaşanmaya başlarken, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’dan açıklama geldi. Bakan Sayan, “USOM raporuna göre WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurt dışı kaynaklıdır” ifadelerini kullandı.

Instagram ve WhatsApp’a dünya genelinde erişim sorunları yaşanıyor. İki uygulamaya da saat 20.25 sıralarında giriş sorunu yaşanmaya başladı. 123 binden fazla kullanıcı, Instagram ile ilgili sorun yaşandığını platforma bildirirken, WhatsApp için 23 binden fazla kullanıcı ve Facebook Messenger için ise 5 binden fazla kullanıcı platformlarla ilgili sorun olduğunu sosyal medya devlerine raporladı.

BAKAN SAYAN’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaşanan sorun ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Bakan Sayan, global çapta sorun yaşandığını belirterek, “USOM raporuna göre WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurt dışı kaynaklıdır” diye bildirdi.