Bayramda otoyol, köprü ve toplu taşıma araçları ücretsiz olacak

28 Temmuz 2020, 09:58

Türkiye’de Kurban Bayramı tatili boyunca Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı köprü ve otoyollardan geçişler ve belediyelere bağlı toplu taşıma hizmetleri ücretsiz olacak.

Kurban Bayramı tatili süresince; köprü, otoyollar ve toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

YAP-İŞLET-DEVRET PROJELERİ HARİÇ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle 30 Temmuz Perşembe günü saat 00.00’dan (çarşamba gününü perşembe gününe bağlayan gece) başlayarak 4 Ağustos Salı günü saat 07.00’a kadar, yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak.

TOPLU TAŞIMALARDA ÜCRETSİZ

Aynı karar kapsamında, 31 Temmuz Cuma günü saat 00.00’dan (perşembe gününü cuma gününe bağlayan gece) başlayarak 3 Ağustos Pazartesi günü saat 24.00’a kadar, Başkentray ve Marmaray seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

köprü
kurban bayramı
otoyol
toplu taşıma
ücretsiz
Bunlara da bakın: