Başkonsolos Gaman, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi

Güncel
E. K.
13 Ekim 2020, 14:36
E. K.
13 Ekim 2020, 14:36

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi. Görüşmede, Ukrayna ve Türkiye arasındaki stratejik iş birliği konuları ele alındı.

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Gaman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti. 12 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Gaman, iki ülke arasındaki stratejik ortaklık çerçevesinde bir dizi iş birliği konusunun ele alındığını bildirdi.

UKRAYNA İSTANBUL BAŞKONSOLOSUNDAN EKREM İMAMOĞLU’NU ZİYARET

Başkonsolos Gaman, konunun ayrıntılarına ilişkin, “İstanbul ile Odesa arasındaki temasların yoğunlaştırılması meselesi; toplu taşıma işletmeciliğinde deneyimin benimsenmesi ve İstanbulkart’a benzer bir kartın uygulamaya konulması; iş bağlantılarının geliştirilmesi; kültür alanında ortak projelerin uygulanması konuları görüşüldü” ifadelerini kullandı.

GAMAN, İMAMOĞLU’NA “BULAVA” HEDİYE ETTİ

Başkonsolos Gaman, görüşmenin anısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Ukrayna kültüründe güç ve iktidar sembolü olan Bulava hediye ettiğini kaydetti.