Başkent Kıyiv'de 8-9 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak

Güncel
Manas
06 Mayıs 2022, 21:24
Manas
06 Mayıs 2022, 21:24

Başkent Kıyiv’de 8-9 Mayıs 2022 tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Ancak şehirde devriyeler artırılacak. Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’in Belediye Başkanı Vitaliy Klıçko, “Bugün toplu bir şekilde açık havada eğlence organize etmek veya büyük şirketlerle şenlikler düzenleme zamanı değil. Dikkatli olun! Savaş henüz sona ermedi, güvenlik kurallarına uyun!” uyarısı yaptı.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’in Belediye Başkanı Vitaliy Klıçko, 6 Mayıs 2022 tarihinde, başkent Kıyiv’de, 8-9 Mayıs 2022 tarihlerinde Kıyiv ve bölgesinde sokağa çıkma yasağı olmayacağını açıkladı. Ancak bu günlerde şehirde devriyelerin artacağı öğrenildi.

Kiev'in eski bir şampiyon boksör olan belediye başkanı: Canımı vermeye  hazırım - glbnews.com

KIYİV BELEDİYESİ HERHANGİ BİR ETKİNLİK DÜZENLENMEYECEK

Kıyiv Belediye Başkanı Vitaliy Klıçko, “Belediye olarak bugünlerde herhangi bir etkinlik düzenlemeyi de düşünmüyoruz. Ancak şunu hatırlatmama izin verin. Sıkıyönetim sırasında toplu etkinlikler yasaktır. Birisi çiçek bırakmak isterse, bunu özel olarak yapabilir. Toplu bir şekilde açık havada eğlenceler organize etmek veya büyük şirketlerle şenlikler düzenlemek zamanı değil. Dikkatli olun! Savaş henüz sona ermedi, güvenlik kurallarına uyun!” ifadesini kullandı.

Ayrıca Klıçko, Kıyiv sakinlerine hitaben Başkent ve yakın yerlerdeki ormanları ziyaret etmenin de yasak olduğu konusunda hatırlatma yaptı. Aynı zamanda, insanların, hava alarm sinyallerini görmezden gelmemesini ve derhal sığınağa gitmeleri gerektiğini de hatırlattı.