Bartın Valisi: Karadeniz'de Rus bandıralı bir yük gemisi battı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Ocak 2021, 14:44
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Ocak 2021, 14:44

Bartın Valisi Sinan Güner, İnkumu açıklarında Rus bandıralı bir kuru yük gemisinin battığını duyurdu. Vali Güner, bugün yaptığı açıklamada “Şu anda gemide 15 kişinin olduğu, filikalarda mahsur kaldığı bilgisi var. Bartın Limanı’nda bulunan bütün gemileri kurtarma çalışması için bölgeye göndereceğiz. Şu anda bir vefat haberi gelmedi.” bilgisini verdi.

Bartın İnkumu açıklarında Rus bandıralı bir kuru yük gemisinin battığı bildirildi. Batan geminin bir kısmı su yüzeyinde kaldığı öğrenildi. Denizin yaklaşık 200 metre açığında batan geminin, personelinin durumu hakkında bilgi paylaşılmadı. Batan geminin çevresinde bulunan 3 geminin ise şiddetli rüzgar ve dalgalar nedeniyle bölgeye ulaşamadığı görüldü. Bölgeye jandarma ve 112 Acil ekipleri ulaştı ve arama kurtarma çalışmalarına başlandı.

BARTIN VALİSİ GÜNER: GEMİDE 15 KİŞİ VAR

Bartın Valisi Sinan Güner, “Şu anda gemide 15 kişinin olduğu, filikalarda mahsur kaldığı bilgisi var. Bartın Limanı’nda bulunan bütün gemileri kurtarma çalışması için bölgeye göndereceğiz. Şu anda bir vefat haberi gelmedi.” dedi.

Vali Sinan Güner geminin Rus bandıralı kuru yük gemisi olduğunu, 15 kişinin 3 filikaya binerek kurtulduğunu, ancak hava şartlarının kötü olması nedeniyle filikaların sürüklendiğini belirterek, şu anda can kaybı olmadığını bildirdi.
Kıyıdaki Sahil Güvenlik ve AFAD ekipleri kurtarma çalışması için hazırlıklarını sürdürüyor.