Bartın'da batan o geminin yeni görüntüleri ortaya çıktı! Dev gemi böyle kırıldı...

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Ocak 2021, 13:12
Ayyıldız Huri Kaptan
30 Ocak 2021, 13:12

Karadeniz açıklarında batan geminin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Gemi mürettabatınca geminin dalgalar arasında parçalanma anlarının video kaydına alındığı öğrenildi.

Bartın’da 17 Ocak’ta 2’si Rus, 10’u Ukraynalı olmak üzere 12 personele sahip olan Arvin gemisi, Uluslararası Katı Dökme Yük Kodunda (IMSBC Code) yer alan ve tehlikeli yük sınıfında olmayan 2902 ton katı dökme yükü taşırken battı. “ARVIN” isimli gemi, kötü hava koşulları nedeniyle battı, bölgede devam eden arama kurtarma çalışmalarında toplam 12 personelden 6’sı kurtarıldı, 3 kişinin cansız bedenleri karaya çıkarıldı. Bölgede, gemi mürettebatından kaybolan 3 kişiye ulaşılması için çalışmalar sürerken yeni görüntülere ulaşıldı.

KORKU ANLARI AN BEN AN KAMERADA

Gürcistan’dan Bulgaristan’a yük taşıyan ve 17 Ocak’ta İnkumu açıklarında olumsuz hava koşulları nedeniyle batan kuru yük gemisinin batma anına ilişkin gemi içinden yeni video kayıtları ortaya çıktı.
Gemiye sabitlenen bir telefon kamerasına yansıyan görüntülerde geminin 2’ye bölündüğü an görülürken gemideki mürettabatın o anlarda yaşadığı korku ve panik hali de an be an yer aldığı görülüyor.

İşte o korku dolu anlar: