Barış Pınarı Harekatından bir acı haber daha: 2 askerimiz şehit 3 yaralı

11 Ekim 2019, 16:20

Tel Rıfat’ta Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) birliklerine PKK/PYD bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen havan saldırısında 2 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz de yaralandı.

Şehit olan iki askerden, Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen’in (30) şehadet haberi Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki ailesine ulaştırıldı. Şehidin öldüğü günün doğum günü olduğu öğrenildi.

Barış Pınarı Harekâtı tüm hızıyla sürerken, daha önce Fırat Kalkanı Harekâtı ile özgürleştirilen Suriye’nin Halep kentine bağlı Azez ilçesi yakınlarındaki TSK üssüne bölücü terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Tel Rıfat’tan havanlı saldırı düzenlendi.

Havan mermilerinin isabet ettiği üs bölgesindeki 5 asker yaralandı. Yaralı askerler ambulanslarla Kilis’teki hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen ve Uzman Onbaşı Yunus Mermer tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

DOĞUM GÜNÜNDE ŞEHİT OLDU

Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen’in (30) şehadet haberi Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki baba evine ateş düştü. Evde yalnız olan anne Nezahat Bilgin’e oğlunun şehit haberini Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman verdi. Ailenin hem evinin balkonuna hem de ilçedeki tüm evlere Türk bayrağı asıldı. Bunların yanı sıra şehidin hayatını kaybettiği gün doğum günü olduğu öğrenildi.

KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit Mermer’in acı haberi ise Konya’nın merkez Meram ilçesinde yaşayan baba Recep ve anne Necla Mermer’e yetkililer tarafından verildi. Şehit Yunus Mermer’in 2018 yılında göreve başladığı ve nişanlı olduğu öğrenildi.

O DA, ”BEKLEMESİNLER” DEDİ

Şehit Yunus Mermer’in sosyal medya üzerinden paylaştığı “Ölümün yaklaştığını bile bile zamanın geçmesini isteyenler ya askerdir ya da mahkum” paylaşımı ise görenleri etkiledi.

Şehidin cenazesinin Konya’da son yolculuğuna uğurlanması bekleniyor.

BARIŞ PINARI HAREKATI
şehit
Bunlara da bakın: