Barış Pınarı harekat bölgesinde terör saldırısı: 4 şehit, 8 yaralı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Aralık 2020, 18:37
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Aralık 2020, 18:37

Türk Silahlı Kuvvetlerinin görev yaptığı Resulayn’da bombalı terör saldırısı meydana geldi. Patlamada 2 Türk askeri ve 2 yerel kolluk görevlisi şehit oldu.

Suriye’nin Resulayn ilçesinde büyük bir patlama meydana geldi. Terör örgütü PKK/YPG tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda, 2 jandarma personeli ve 2 yerel kolluk görevlisi şehit oldu, 6 jandarma personeli ve 2 yerel kolluk görevlisi de yaralandı.

ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Şanlıurfa Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“10.12.2020 tarihinde, saat 15.30 sıralarında Barış Pınarı bölgesinde bulunan Resulayn’daki bir yol kontrol noktasında, PKK/YPG’li teröristlerce bombalı aracın patlatılması sonucu; 2 Jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi şehit olmuş, 6 Jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi de yaralanmıştır. Genel sağlık durumları iyi olan yaralılarımız Resulayn Hastanesi ile Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanmıştır. Terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”