Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonundan, Türkiye’ye harekât desteği

16 Ekim 2019, 22:38

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na desteklerini açıkladı.

TÜRKİYE’NİN AMACI SINIRLARINI KORUMAK

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonun Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, yazılı açıklamasında, Türkiye’nin 9 Ekim 2019’da Suriye sınırında harekata başladığını anımsatarak, amacın hem ülkenin sınır güvenliğini sağlamak hem de Türkiye ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak olduğunu belirtti.

BARIŞ ORTAMI YENİDEN TESİS EDİLECEKTİR

Türkiye’nin sınırlarını korumak ve vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için uluslararası anlaşmalardan doğan hakkını kullandığını ifade eden Ulu, “Sınırlarımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortada. Fırat’ın doğusuna yapılan harekatla Türkiye, PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerini temizleyerek bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis edecektir.” ifadelerini kullandı.

HAREKATA DESTEĞİMİZ SONSUZDUR

Erol Ulu, sosyal medyadaki bilgi kirliliğine ve provokasyonlara karşı vatandaşları dikkatli olmaya çağırarak, şunları kaydetti: “Harekat başladığından bu yana ülkemize yönelik başlatılan bu tür girişimlere karşı birlik olmalıyız. Türkiye, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Kahraman Mehmetçiğimizin başlattığı bu harekata desteğimiz sonsuzdur, onların yanındayız. Harekata katılan tüm güvenlik güçlerimize Allah güç, kuvvet versin. İnşallah burunları kanamadan sağ salim ülkemize dönerler. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu
BARIŞ PINARI HAREKATI
destek kampanyası
Erol Ulu
Bunlara da bakın: