Balkan gençliği sorunlarına ortak çözüm arıyor

Eğitim
Ozan Barış Erim
02 Aralık 2020, 16:14
Ozan Barış Erim
02 Aralık 2020, 16:14

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) desteği ile Balkan ülkelerinde gerçekleştirilen Balkan Gençlik Okulu’nun (BGO) 2020 Değerlendirme ve Kapanış Programı düzenlendi. YTB’nin desteği ile 2018’den bu yana düzenlenen BGO’nun 2020 Değerlendirme ve Kapanış Programı, koronavirüs salgını dolayısıyla online olarak bugün yapıldı.

BGO, bu yıl Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Kosova, Yunanistan, Arnavutluk ve Sırbistan’dan 500’e yakın gencin katılımıyla 9 STK ve eğitim kurumu ile iş birliği içerisinde gerçekleştirildi. Katılımcılara; akademik, kültürel ve tarihi donanımlarını arttıracak bir içerik sunuldu. Öte yandan BGO, Balkanlar’ın ortak sorunlarına ortak çözümler üretilmesi için de gençlere zihni bir eşleşme olanağı sundu.

KAPANIŞ PROGRAMI İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILDI

Koronavirüs nedeni ile bu yıl çoğunlukla online olarak sürdürülen BGO, kapanış ve değerlendirme programını da online olarak düzenledi Düzenlenen programda; YTB Başkanı Abdullah Eren, ilgili Balkan ülkelerinden STK ve eğitim kurumlarından temsilciler ile çok sayıda katılımcı genç yer aldı.

“BGO, KORONAVİRÜSE RAĞMEN BU YIL DA TAMAMLANDI”

Program ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren, “Balkan Gençliğini müşterek düşünce ve değer kodlarında buluştururken; ortak sorunlara ortak çözümler aratıp akademiden tarih ve kültüre zengin bir içerik sunan Balkan Gençlik Okulu’nu Pandemi şartlarına rağmen bu yıl da tamamladık.” ifadelerini kullandı.