Bakü'deki Şuşa zaferi kutlamasında kameralara yansıyan ilginç ayrıntı!

08 Kasım 2020, 23:45

Azerbaycan ordusunun, Karabağ’ın tarihi ve stratejik önemdeki Şuşa’yı işgalden kurtarmasının ardından bugün Bakü sokaklarında sevinç gösterileri yapıldı. Sokakları dolduran Azerbaycan Türkleri, 9 Kasım Bayrak Günü öncesi Şuşa zaferini bayram havasında kutladı. Çekilen kutlama videolarındaki bir ayrıntı izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Azerbaycan’ın 27 yıllık işgale son vermek için başlattığı Karabağ harekatında, beklenen gelişme gerçekleşti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, 27 yıl sonra Karabağ’ın tarihi ve stratejik önemdeki kenti Şuşa’nın işgalden kurtarıldığını bildirdi. 

BAKÜ’DEKİ KUTLAMALARA O GÖRÜNTÜ DAMGA VURDU!

Şuşa Zaferinin ardından bayram yerine dönen Bakü’de kutlama ve sevinç gösterisi yapıldı. Kutlamaları çeken bir vatandaşın kamerasına, tekerlekli sandalyeli bir Bakülü takıldı. Vatansever Bakülünün elinde Türk bayrağı taşıması ise dikkatlerden kaçmadı. İşte o görüntüler:


ŞUŞA, İŞGALDEN KURTARILDI

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ’ın işgalinin sonlandırılmasında kritik öneme sahip Şuşa kentini işgalden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, 28 yıldır Ermeni işgali altındaki, Karabağ’ın kalbi olarak nitelendirilen Şuşa’nın müjdesini ulusa sesleniş konuşmasıyla duyurdu.

Azerbaycanlı askerler 8 Mayıs 1992 yılında Ermeniler tarafından işgal edilen vatan topraklarını geri almayı adım adım sürdürüyor. Azerbaycan ordusu işgalci Dağlık Karabağ yönetiminin başkenti Hankendi’ye açılan yoldaki en önemli noktalardan Şuşa’yı kurtardı.

Azerbaycan
Bakü
Şuşa
Bunlara da bakın: