Bakan Koca: Omicron varyantı virüsün sonu olabilir

Güncel
Ömer Kaya
01 Aralık 2021, 22:05
Ömer Kaya
01 Aralık 2021, 22:05

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyayı etkisi altına alan Çin kaynaklı koronavirüs pandemisinin yeni varyantı Omicron ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, varyantın henüz Türkiye’de görülmediğini söyledi ve mutasyon sayesinde virüsün kaybolma ihtimalinin göz önünde olduğunu kaydetti.

Bugün gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, koronavirüsün Omicron varyantıyla ilgili değerlendirme yaptı. Bugün toplanan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Güney Afrika’da ortaya çıkan Omicron varyantı, aşı programı, salgında son durum ve TURCOVAC aşısı gündemini ele aldı. Sağlık Bakanı Koca, yeni varyant hakkında bilgilendirme yaptı.

OMİCRON VARYANTI VİRÜSÜN KAYBOLMA EMARESİ OLABİLİR Mİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantıdan sonra yaptığı açıklamada dünyaya yayılan Omicron varyantının Türkiye’de görülmediğini belirterek, virüsün uğradığı mutasyonun bir daha geri dönmemek üzere virüsün kaybolma işareti olabileceğini umut ettiklerini belirtti.

Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadelesi devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, son bir günde vaka ve vefat sayılarını açıkladı. Bu kapsamda, Türkiye’de 22 bin 556 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı ve 196 kişi yaşamını yitirdi.