Bakan Çavuşoğlu, Cezayir temaslarında Türk iş adamlarıyla buluştu

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Ekim 2019, 10:52
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Ekim 2019, 10:52

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cezayir’de Türk iş adamlarıyla bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Cezayir’de, “Bir taraftan kültürel alanda, eğitim alanında ama en çok da ekonomik iş birliğimiz önemli. Burada sizlere önemli görevler düşüyor.” ifadelerini kullandı.

”CEZAYİR’İN GÖRÜŞLERİ TÜRKİYE İLE UYUŞUYOR”

Bakan Çavuşoğlu yaptığı konuşmada, Cezayir’in uluslararası meseleler bakımından görüşlerinin Türkiye ile uyuştuğunu söyledi ve iki ülke arasındaki ilişkilerin giderek arttığına değindi.

Çavuşoğlu, Cezayir’de toplumun da Türkiye’yi sevdiğinin altını çizerek, “Cezayir halkının da Türkiye’ye olan sevgisini sizler sahada görüyorsunuz.” dedi.

CEZAYİR CİDDİ POTANSİYELE SAHİP

Mevlüt Çavuşoğlu ayrıca, Cezayir’in Afrika’nın en büyük ülkelerinden birisi ve ciddi potansiyele sahip olduğunu aktardı.

Mevlüt Çavuşoğlu Türkiye ile Cezayir arasındaki ikili ticaret hacminin sürekli artış gösterdiğine dikkat çekerek, “İlişkilerimizin her alanında atacağımız adımlarla bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. Bir taraftan kültürel alanda, eğitim alanında ama en çok da ekonomik iş birliğimiz önemli. Burada sizlere önemli görevler düşüyor.” diye konuştu.