Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de

13 Ağustos 2020, 11:53

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi, Azerbaycan’a gitti. Heyet, Azerbaycan ve Türk Şehitliği’ni ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile gittiği Azerbaycan’daki temasları kapsamında ilk olarak Fahri Hıyaban’a gitti. Akar, merhum cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in kabrine çelenk, eşi Zarife Aliyeva’nın mezarına da çiçek bıraktı.

AZERBAYCAN VE TÜRK ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET

Bakan Akar ve Komutanların sonraki durağı ise Şehitler Hıyaban’ı oldu. Azerbaycan ve Türk Şehitliği’ni ziyaret eden Akar ve TSK komuta kademesi saygı duruşunda bulundu. Türk Şehitliği’ndeki temsili mezarlara karanfil bıraktıktan sonra Şehitler Defteri’ni imzalayan Akar, şunları kaydetti:

“Asil Türk milletinin kahraman evlatları, aziz şehitlerimiz, sizler Azerbaycanlı Türk kardeşlerimizle birlikte Azerbaycan’ın bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna canlarınızı feda ettiniz ve şehitlik mertebesine ulaştınız. Gösterdiğiniz kahramanlık ve fedakarlıklar, ebediyen ‘İki devlet bir millet’ olduğumuzun, bundan sonra da kederde ve kıvançta daima bir ve beraber olacağımızın en açık göstergesidir. Omuz omuza savaştığınız ve yan yana şehadet şerbetini içtiğiniz Azerbaycanlı kardeşlerinizle ebedi istirahatgahınızda rahat uyuyunuz. Kahramanlık ve fedakarlıklarınız, nesiller boyu daima şükranla hatırlanacaktır. Siz kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhlarınız şad olsun.”

Azerbaycan
HULUSİ AKAR
TurAz Kartalı
Türkiye
ziyaret
Bunlara da bakın: