Azerbaycan ordusu teyakkuzda: Türkiye'nin desteği ile morali yüksek

20 Temmuz 2020, 15:35

Azerbaycan mevzilerinde askerler, 12-16 Temmuz tarihlerinde yaşanan Ermeni saldırılarının benzeri yaşanmaması için teyakkuz halinde bekliyor. Türkiye’nin Azerbaycan ordusuna verdiği destekle güç bulduklarını belirten askerler, morallerinin yüksek olduğunu ifade etti.

“TÜRKİYE’NİN DESTEĞİNİ HER AN HİSSEDİYORUZ”

Yüzbaşı Penah Maşıyev, Türkiye’den gelen destek mesajlarıyla gururlandıklarını ve morallerinin daha da yükseldiğini belirterek,“Bu mevzilerde olduğumuz sürece Ermeni güçleri bir adım bile atamaz.” dedi. Ayrıca Üsteğmen Ülvü Velizade ise “Türkiye’den gelen destek mesajlarını her dakika hissediyoruz.” dedi. Ermenistan ordusunun top atışları da dahil gerçekleştirdiği saldırıları geri püskürten Azerbaycan askerlerinin, karşı taraftaki tüm hareketliliği anbean gözetlediği aktarıldı.

ASKERDE MORAL ÇOK YÜKSEK

Askerlerin hazırlıklarının ve morallerinin oldukça yüksek olduğu kaydedilirken, teçhizat ve ikmal konusunda herhangi bir sorun yaşanmadığı bildirildi.

BİNLERCE GENÇ ERMENİSTAN’LA SAVAŞMAYA HAZIR

Ermenistan’ın saldırılarının ardından Azerbaycan’ın dört bir yanından Seferberlik ve Askerlik Devlet Hizmeti’ne gönüllü askerlik başvurusu yağdı. Son 2 günde yaklaşık 24 bin Azerbaycanlı, gönüllü asker olmak için başvuru gerçekleştirdi.

Azerbaycan
çatışma
Ermenistan
sınır
Bunlara da bakın: