Azerbaycan ordusu, Ermenistan karşısında üstünlüğünü sürdürüyor

04 Kasım 2020, 10:50

Azerbaycan ordusunun, topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için başlattığı operasyonlar sürüyor. Azerbaycan ordusunun, cephenin farklı istikametlerinde gece boyunca Azerbaycan askerlerine ve yerleşim birimlerine ateş açan Ermenistan güçlerine kayıplar verdirdiği bildirildi.

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’daki topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için 27 Eylül 2020’de başlattığı kara harekatı devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, çatışmaların, ağırlıklı olarak cephenin Terter, Ağdam, Hocavend, Zengilan ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği belirtildi.

ERMENİSTAN GERİ ÇEKİLMEK ZORUNDA KALDI

Son 24 saatte cephenin farklı bölümlerinde Ermenistan ordusuna ait 2 T-72 tankı, 3 D-30 obüsü, 1 Zastava M-55 uçaksavarı, 1 taktik İHA ve 3 kamyonun imha edildiği, çok sayıda askeri personelin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

CEPHE AZERBAYCAN’IN KONTROLÜNDE

Ermenistan güçlerinin cephenin bazı bölgelerinde personel ve askeri teçhizat kaybederek geri çekilmek zorunda kaldığı ifade edildi. Cephenin Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğu vurgulandı.

Azerbaycan
dağlık karabağ
Ermenistan
işgalden kurtulma
Bunlara da bakın: