Azerbaycan Futbol Federasyonundan flaş Abdullah Avcı açıklaması

13 Şubat 2020, 21:18

Azerbaycan Futbol Federasyonu, Beşiktaş’tan ayrılan Abdullah Avcı’yı yeni teknik direktör olarak düşündüklerini açıkladı.

Azerbaycan Futbol Federasyonu Medya ve Halkla İlişkiler Departmanı Başkanı Firuz Abdulla, yaptığı açıklamada Abdullah Avcı iddialarının doğru olduğunu belirtti. Firuz Abdulla, Nikola Jurcevic’in ayrılmasının ardından yeni teknik direktör adayları belirlediklerini, listede Abdullah Avcı’nın da olduğunu söyledi ve ”Abdullah Avcı, listemizde yer alan teknik direktör adaylarından birisi. Ancak şu ana kadar federasyon, kendisiyle bir görüşme gerçekleştirmedi.” sözlerini kullandı.

AZERBAYCAN FUTBOL FEDERASYONU İSTEKLİ

56 yaşındaki tecrübeli teknik adamın, Azerbaycan Futbol Federasyonunun ısrarcı tutumuna önümüzdeki günlerde yanıt vermesi bekleniyor. Abdullah Avcı’nın Azerbaycan Futbol Federasyonu ile anlaşarak milli takımın başına geçmesi en çok Beşiktaş’ı sevindirecek. Siyah beyazlı ekibin deneyimli teknik adamla uzlaşmaya vardığı fesih şartlarına göre; Beşiktaş, yeni bir takımla anlaşana dek Abdullah Avcı’ya her ay 1 milyon TL ödemekle yükümlü.

Abdullah Avcı
Azerbaycan Futbol Milli Takımı