Azerbaycan Ermenistan'a ait askeri konvoyu imha etti

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Kasım 2020, 11:10
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Kasım 2020, 11:10

Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusuna ait bir askeri konvoyu vurarak imha etti. Hocavend yönünde hareket eden Ermenistan ait askeri konvoyun, havadan ve karadan nokta atışıyla vurulduğu bildirildi.

Azerbaycan ordusu, topraklarını işgalden kurtarmak için 27 Eylül’de başlattığı operasyon tüm hızıyla devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hocavend yönünde hareket eden Ermenistan ait askeri konvoyun vurulduğu belirtildi. Dağlık Karabağ’daki sözde Ermeni yönetimin başkanı Arayik Harutyunyan’ın da vurulan konvoyda olduğu öne sürüldü.

HARUTYUNYAN VURULAN KONVOYDA MIYDI?

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, 31 Ekim’de yerel saatle 17.00 civarında Hocavend istikametinde Ermenistan ordusuna ait konvoyun hareketinin tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, konvoyun aynı anda hem havadan hem de top atışıyla vurulduğu belirtildi. Ermenistan ordusuna ait araçlardan bazılarının imha edildiği, personelin de etkisiz hale getirildiği bildirildi. Bakanlık, saldırının görüntülerini paylaştı.

Dağlık Karabağ’daki sözde Ermeni yönetimin başkanı Arayik Harutyunyan’ın da vurulan konvoyda bulunduğu yönünde çok sayıda haber yapıldı.

ÇOK SAYIDA BÖLGE İŞGALDEN KURTARILDI

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de başladığı operasyonda, 4 kent merkezi, 3 kasaba ve 170 civarında köy ile bazı önemli tepeleri Ermenistan’ın işgalinden kurtarmıştı.
1 Kasım itibarıyla Azerbaycan ordusunun başarılı taarruz harekatlarıyla Ermenistan’ın işgalinden kurtarılan yerleşim yeri sayısının 193’e yükseldiği duyuruldu.