Azerbaycan'dan Türkiye'ye destek: Operasyon barış ve huzurun temin edilmesine hizmet edecektir

11 Ekim 2019, 14:56

Azerbaycan’dan Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki bölücü terör unsurlarına karşı başlattığı “Barış Pınarı Harekatı”na destek mesajı geldi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından 11 Ekim 2019’da yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: “Azerbaycan terörizmin bütün tür ve (ortaya çıkışlarını) kesin şekilde kınıyor ve uluslararası toplumun terörizme karşı mücadele çabalarını destekliyor. Bu anlamda biz eminiz ki Türkiye hikûmeti tarafından beyan edildiği gibi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin hayata geçirdiği “Barış Pınarı Harekatı” Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde terör riskinin aradan kaldırılmasına, yerinden edilen insanların kendi yerlerine dönmesine, insani problemlerin halledilmesine, barış ve huzurun temin edilmesine hizmet edecektir.”

Türkiye’nin terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek veren Azerbaycan’daki gençlerin, Türk ordusuna gönüllü katılmak için başvuruda bulunduğu bildirilmişti. Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarına Destek Konseyi Üyesi Emin Hasanlı, yaptığı bir açıklama ile binden fazla Azerbaycanlı gencin Türk ordusuna katılmak için gönüllü olarak başvurduğunu duyurmuştu.

Azerbaycan
BARIŞ PINARI HAREKATI
Türkiye
Bunlara da bakın: