Azerbaycan'da yerinde verilen hizmetlere getirilen kısıtlama kaldırıldı

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Şubat 2021, 10:39
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Şubat 2021, 10:39

Azerbaycan’da koronavirüs salgını kapsamında getirilen sıkı karantina uygulamasında değişikliğe gidildi ve normalleşme adımları atıldı. Ülkedeki restoranlar, kahvehane ve kafeler yeniden faaliyete geçirildi. Vatandaşlar için bugün itibarıyla yerinde verilen hizmetlere getirilen kısıtlama kaldırıldı.

Azerbaycan’da koronavirüse bağlı vakaların belli oranda istikrara kavuştuğu ifade edilerek 18 Ocak 2021 saat 00:00’dan itibaren sıkılaştırılmış karantina rejiminde yumuşama yapılmasına karar verildi. Bu kapsamda, bugün itibarıyla Azerbaycan’da yerinde verilmekte olan hizmetler yeniden faaliyete başladı.

AZERBAYCAN’DA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNDE YUMUŞAMA

Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında getirilen sıkı tedbirlerin kaldırılması, Azerbaycan’da yeni bir dönemin de başlangıcı oldu. 1 Şubat 2021 00:00’dan itibarıyla halka açık yemek tesislerinde, restoranlarda, kafelerde, çay evlerinde ve ülkenin diğer yerlerinde 06:00-00:00 saatleri arasında normal seyrinde devam edilecek. Tescilli yemekhaneler bugünden itibaren cumartesi ve pazar günleri hizmet vermeye başlayacak.

TÜRKİYE’DE DE KISITLAMALAR KALKACAK MI?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı, bugün saat 15.00’de başlayacak. Kabine toplantısının ana gündem maddesi, koronavirüsle mücadele tedbirleri olacak. Toplantıda müzakere edilecek konular arasında, hafta sonu uygulanan tedbirlerin kalkması, hafta içi uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının başlangıç saatinin 23.00’e alınması ve lokanta, restoran ve kafelerin durumu yer alacak.